Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Naujienos

Studija " SUTAPTYS VS. PLAGIATAS: AKADEMINĖS ETIKOS IR PROCEDŪRŲ KONTROLIERIAUS VERSIJOS IR ANTIVERSIJOS"

  • Atnaujinta: 2022 lapkričio 30, Trečiadienis 16:25

Dr. Audrius Armas paruošė studiją "SUTAPTYS VS. PLAGIATAS: AKADEMINĖS ETIKOS IR PROCEDŪRŲ KONTROLIERIAUS VERSIJOS IR ANTIVERSIJOS". Joje aiškiai atskleidžiamas aktualumas ir problemos, kurios liečia Lietuvos akademinę bendruomenę.

Kviečiame susipažinti.

LRS Švietimo ir mokslo komitetas pripažino statistikos departamento VDU skaičiavimo metodikos trūkumus

2022 spalio 26 LRS Švietimo ir mokslo komitetas svartė Mokslo ir studijų įstatymo Nr. XI-242 72(1) straipsnio pakeitimo įstatymo projektą.

NUTARTA. Atsižvelgiant į Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo iškeltus klausimus dėl Lietuvos statistikos departamento naudojamos skaičiavimo metodikos ir statistinių duomenų tikslumo, taip pat pritariant išsakytai pastabai dėl to, kad apskaičiuojant vidutinį darbo užmokestį aukštojo mokslo sektoriuje neįtraukiami kolegijų darbuotojai, prašyti Lietuvos statistikos departamento įvertinti pateiktas pastabas ir pasiūlymus ir informuoti Komitetą apie planuojamus veiksmus, užtikrinančius tikslių ir visapusiškų statistinių duomenų rinkimą.

Taip pat, gavus Lietuvos statistikos departamento įvertinimą ir pasiūlymus, jeigu būtų nutarta tobulinti statistinių duomenų skaičiavimo metodiką, inicijuoti Susitarime dėl Lietuvos švietimo politikos nustatytų rodiklių peržiūrėjimą ir siūlyti LR Vyriausybei 2023 m. II ketvirtį tikslinti 2023 m. valstybės biudžetą, kad būtų užtikrintas nuoseklus Susitarime dėl Lietuvos švietimo politikos nustatytų rodiklių įgyvendinimas.

Attachments:
Download this file (2022-10-26 israsas Statistikos departamentui.pdf)Posėdžio protokolas

Kiek turi uždirbti mokytojas arba universiteto dėstytojas?

  • Atnaujinta: 2022 spalio 08, Šeštadienis 22:19

Kiek turi uždirbti mokytojas arba universiteto dėstytojas, kad būsimas prezidentas, premjeras, ar seimo narys nebūtų beraštis? Jei seime bus pritarta valstybės tarnybos reformai, seimo nariams atlyginimai kils dvigubai: iki 4000 eurų į rankas. Deja, kol kas jokių žodžių apie didesnius švietimo ir kultūros darbuotojų atlyginimus. Daugiau apie tai LNK televizijos laidoje "Bučiuoju. Rūta". 

 

Apie siūlymus dėl doktorantūros studijų tobulinimo Lietuvoje

Lietuvos universitetų rektorių konferencija svarsto klausimą “Dėl doktorantūros studijų tobulinimo Lietuvoje“. Toks klausimas yra susijęs su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos 2022-08-30 pateiktu papildymu Mokslo doktorantūros nuostatų pakeitimo projektui, kuriame atsispindi Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus (AEPK) (2022-07-25) bei Lietuvos pramoninkų konfederacijos (2022-07-15) siūlymai (toliau – siūlymai). Kviečiame susipažinti su dr. Audriaus Armo siūlymais.

Vidutinis DU aukštųjų mokyklų

  • Atnaujinta: 2022 rugsėjo 14, Trečiadienis 15:29

Vidutinis DU Lietuvos statistikos departamento duomenimis Lietuvoje 2022 antrą ketvirtį buvo 1780,5 Eur. (į rankas 1116,2 Eur.). Tad apie kokius pasiektus 135% nuo VDU kalba ministrė sunku pasakyti. Gal tie kas teikia duomenis ministrei metus kada pasieksime 135 proc. nuo VDU su VDU aukštajame moksle sumaišė? Kartais taip nutinka.

Kyla klausimas kiek realu iki 2024 m. pasiekti 150 proc. nuo VDU aukštosiose mokyklose DU tvariai išliekant žemiau vidurkio lygyje? Faktai žemiau:

VDU1

VDU2

Po ministerijos langais – aukštųjų mokyklų profsąjungos protestas: reikalauja kelti atlygį 30 proc.

  • Atnaujinta: 2022 rugsėjo 13, Antradienis 17:38

Rugsėjo prie ŠMSM vyko LAMPSS organizuotas piketas, kurio vienas pagrindinių reikalavimų – 30 procentų padidinti visų universitetų darbuotojų atlyginimą. Į šią profesinių sąjunga akciją sureagavo aukščiausieji vadovai. Žemiau – nuoroda apie prezidento Gitano Nausėdos pasisakymą:

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/prezidentas-apie-destytoju-piketa-stokojame-socialines-empatijos.d?id=91213337#cxrecs_s

Daugiau apie tai skaitykite:

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/keliolika-akademiku-piketuoja-prie-svietimo-ministerijos-reikalauja-trecdaliu-didesniu-algu.d?id=91209079
https://www.delfi.lt/video/aktualijos/akademikai-piketavo-prie-svietimo-ministerijos-reikalavo-trecdaliu-didesniu-algu.d?id=91212723#cxrecs_s
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/protestuojantys-destytojai-prie-ministerijos-reikalavo-atlyginimus-kelti-30-proc-56-1930490
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1777574/po-ministerijos-langais-aukstuju-mokyklu-profsajungos-protestas-reikalauja-kelti-atlygi-30-proc
https://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/destytojai-reikalauja-kelti-algas-kainos-vakarietiskos-atlyginimai-prosovietiniai-1094856
https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/akademikai-piketuoja-prie-svietimo-ministerijos-reikalauja-didesniu-algu/
https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/smsm-svarstome-visus-aukstuju-mokyklu-profesiniu-sajungu-siulymus/

LAMPSS pareiškimas LR Seimui, LR Vyriausybei ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrei

  • Atnaujinta: 2022 rugsėjo 13, Antradienis 17:38

Mes – Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovai – jaučiame pareigą nebetylėti. Esame aplinkybių priversti atkreipti visuomenės dėmesį į absurdiškai mažus dėstytojų, mokslininkų ir kitų aukštojo mokslo sistemos darbuotojų atlyginimus, kurie visiškai nebeatitinka vakarietiškų prekių, kurių mes negaminame, taip pat paslaugų, o pastaruoju metu dar ir elektros, dujų bei kuro kainų. Bent iki šių metų pradžios dar buvo galima solidariai dalintis su valstybe aukštojo mokslo paslaugų teikimo našta bei kaštais ir šitaip dalį šios paslaugos teikti altruistiniais pagrindais. Daugelis aukštajame moksle pasiaukojančiai dirbančių žmonių suvokė tai kaip paramą visuomenei ir asmeninį indėlį į gerovės kūrimą visiems. Šiuo metu, išaugus elektros, šildymo ir kitoms kainoms, privalome įvardyti reiškinius ir riziką tikraisiais vardais. Mūsų šalies valdantieji savo sprendimais jau kelinta kadencija ciniškai naudojasi mokslininkų, dėstytojų pilietiškumu, jų pasitikėjimu valdžia ir valstybe. Nuo 2017 metų buvo žadamas ženklus atlyginimų padidėjimas. Realus, faktinis atlyginimų padidėjimas sudaro mažiau nei pusę to, kas buvo valstybės vardu žadėta. Vis dar nesilaikoma įsipareigojimų, dėl kurių su valdančiaisiais buvo susitarta Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje.

Skaityti daugiau...

LAMPSS organizuoja piketą prie ŠMSM rugsėjo 12

  • Atnaujinta: 2022 rugsėjo 09, Penktadienis 21:11

LAMPSS matydamas ekonomiškai itin rizikingą situaciją aukštojo mokslo darbuotojams organizuoja piketą prie LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, kuris vyks 2022 m. rugsėjo 12 d. . Piketo pradžia 11:00, vieta - Volano g. 2, Vilnius. Neabejingus tam kas vyksta šiuo metu kviečiame prisijungti ir palaikyti LAMPSS reikalavimą, kad LR Vyriausybė adekvačiai reaguotų į didėjančias kainas ir aukštojo mokslo darbuotojams dar šiemet pakeltų darbo užmokestį ne mažiau kaip 30 proc.

Kviečiame atvykti palaikyti piketuojančius visus, kurie jaučia, kad 5 kartus pabrangusi elektros kaina, 2,5 karto pabrangusi dujų kaina, 40 proc. padidėjusi kuro kaina ir per 30 proc. išaugusios maisto produktų kainos tampa nepakeliamos gyvenančiam iš aukštojo mokslo darbuotojo darbo užmokesčio.

LAMPSS pirmininkas

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Tel. +370 699 12130
 Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.