Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Raginimas perskaičiuoti formulę, pagal kurią skaičiuojamas vidutinis dėstytojų VDU

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) bei kitas valstybės institucijas su raginimu perskaičiuoti formulę, pagal kurią skaičiuojamas vidutinis dėstytojų darbo užmokestis.Profsąjungos vadovas Sigitas Vaitkevičius atkreipia dėmesį, kad dėl galimai klaidingos atlyginimų skaičiavimo metodikos aukštųjų mokyklų dėstytojų darbo užmokestis nuo kitų metų kils mažiau nei turėtų. Visgi ŠMSM akcentuoja, kad šiuos profsąjungos reikalavimus įgyvendinti sunku, nes dėstytojų darbo užmokesčio skaičiavimo metodikos keitimas sukeltų daug painiavos.

Plačiau apie tai https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1800241/destytojai-prakalbo-apie-masinius-protestus-del-atlyginimo-skaiciavimo-metodikos-bet-ministerija-pokyciu-nezada 

Seimo švietimo ir mokslo komitetas pripažino statistikos departamento VDU skaičiavimo metodikos trūkumus.

2022 spalio 26 LRS Švietimo ir mokslo komitetas svartė Mokslo ir studijų įstatymo Nr. XI-242 72(1) straipsnio pakeitimo įstatymo projektą.

NUTARTA. Atsižvelgiant į Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo iškeltus klausimus dėl Lietuvos statistikos departamento naudojamos skaičiavimo metodikos ir statistinių duomenų tikslumo, taip pat pritariant išsakytai pastabai dėl to, kad apskaičiuojant vidutinį darbo užmokestį aukštojo mokslo sektoriuje neįtraukiami kolegijų darbuotojai, prašyti Lietuvos statistikos departamento įvertinti pateiktas pastabas ir pasiūlymus ir informuoti Komitetą apie planuojamus veiksmus, užtikrinančius tikslių ir visapusiškų statistinių duomenų rinkimą.

Taip pat, gavus Lietuvos statistikos departamento įvertinimą ir pasiūlymus, jeigu būtų nutarta tobulinti statistinių duomenų skaičiavimo metodiką, inicijuoti Susitarime dėl Lietuvos švietimo politikos nustatytų rodiklių peržiūrėjimą ir siūlyti LR Vyriausybei 2023 m. II ketvirtį tikslinti 2023 m. valstybės biudžetą, kad būtų užtikrintas nuoseklus Susitarime dėl Lietuvos švietimo politikos nustatytų rodiklių įgyvendinimas.

Dėstytojai skelbia ultimatumą – arba trečdaliu didesnis atlyginimas, arba streikas: tiek mažai uždirbti yra gėda

Aukštųjų mokyklų atstovai sako – Lietuvoje didelė dalis profesorių turi dirbti per kelis darbus vien tam, kad išgyventų. Reaguodami į augančias maisto bei elektros kainas, mokslo darbuotojai reikalauja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) kitąmet trečdaliu jiems padidinti vidutinį darbo užmokestį. LRT RADIJO kalbintas švietimo viceministras Gintautas Jakštas tikina, jog tai – tiesiog neįmanoma. Visgi profesinių sąjungų atstovai tokiu atsakymu nėra patenkinti ir grasina išeiti į gatves. Skaitykite daugiau https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1796830/destytojai-skelbia-ultimatuma-arba-trecdaliu-didesnis-atlyginimas-arba-streikas-tiek-mazai-uzdirbti-yra-geda

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Tel. +370 699 12130
 Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.