Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Kreivame korupcijos veidrodyje – konservatorių grimasos

  • Atnaujinta: 2016 rugsėjo 30, Penktadienis 14:44

Gediminas Merkys

106 Kauno savivaldybės valdininkai ir specialistai tiesiog nukreipiami vakarais po darbo pastudijuoti II-os ir III-ios pakopos studijų modulių valstybiniame universitete. Tai yra – laikinai pastudijuoti magistrantūroje ir doktorantūroje. Viešą pirkimą kvalifikavimo paslaugoms laimėjo P. Baršausko vadovaujamas KTU. Savivaldybė pasirašė su KTU paslaugų teikimo sutartį (2012-07-30 Nr. SR-0573). Sutarties „signatarai“ – administracijos direktorius D. Ratkelis ir rektorius P. Baršauskas. Pagal sutartį 90 žmonių 2012-2013 m. buvo nukreipti pastudijuoti KTU „Viešo administravimo regionų plėtros programos“ magistrantūros modulių. O 16 išrinktųjų nuėjo studijuoti „specializuotos ekonomikos programos“ doktorantūros modulių. Mokėsi visa valdininkija. Visas straipsnis http://www.ekspertai.eu/kreivame-korupcijos-veidrodyje-konservatoriu-grimasos90000/

Esi korumpuotas, trypi įstatymus – būsi ministru

  • Atnaujinta: 2016 rugsėjo 30, Penktadienis 14:42

Gediminas Merkys

Rektorius P. Baršauskas - viešas asmuo - nuolat laužo įstatymus, klimpsta į neskaidrių sandorių liūną. Mūsų nuomone, valstybiniame universitete (ir akademiniame sektoriuje apskritai) jis sukūrė sklandžiai veikiantį struktūrinės korupcijos modelį. Piktnaudžiavimai dengiami gausiai apmokėtais viešaisiais ryšiais. Viešomis lėšomis samdomos privačios teisinės firmos. Mes visi ir susimokame, kad jos „pakonsultuotų“ Baršauską, kaip apeiti įstatymus, sutrypti demokratinį viešąjį valdymą ir akademines vertybes. Rafinuotos korupcijos užkratas plinta būtent valstybiniame universitete – institucijoje, kuri visur ir visada privalėtų užduoti aukštą veiklos skaidrumo, pagarbos įstatymui ir žmogaus teisėms standartą. 

 Pilnas straipsnis http://www.ekspertai.eu/esi-korumpuotastrypi-istatymus-busi-ministru89995/

 

Kokia laisvės prasmė?

  • Atnaujinta: 2016 balandžio 08, Penktadienis 17:23

 KU Politikos mokslų katedros docentas Saulius Šiliauskas
 Klaipėda, 2016 m. vasario 12 d.

 

Kalbame apie laisvę Klaipėdos universitete, kur “laisva mintis ir jūros dvasia”. Kalbame, paminėję laisvės gynėjų dieną, kai mūsų atstovai Seime nesutarė dėl laisvės premijos įteikimo (ar subrendome savo laisvėjimo istorijos vertinimui?). Minime Lietuvos valstybės atkūrimą, būdami ES, kuri susiduria su milžiniškais iššūkiais tiek savo, tiek atskirų valstybių tapatumui. Kaip laisvės prasmę aiškino ir aiškina politinės filosofijos klasikai ir nūdienos mąstytojai? Kiek aktualios jų įžvalgos nūdienos piliečiams, vis dar gyvenantiems suvereniose tautinėse valstybėse?

Politinė filosofija nebijo ginčų dėl politinių vertybių, ją domina politinių faktų, įvykių prasmė. “Mažai tėra žodžių, kurie būtų tokie pražūtingi kaip žodžiai laisvė ir iš jos išvedami žodžiai”. (J. Bentham) H. Arendt  teigia, kad laisvės problema atvedė į tamsų mišką, kur filosofija pasiklydo.

Skaityti daugiau...

Mokslioji Lietuva 2030: realybė ar fantazija?

  • Atnaujinta: 2016 rugsėjo 30, Penktadienis 15:36

Dr. Sigitas Vaitkevičius
Organizacijų valdymo eksperto visatekstis komentaras

 Išanalizavus 2016-03-29d pateiktus Valstybinės strateginės programos argumentus kyla keletas pagrįstų klausimų iš esmės parodančių, kad pati reformos įdėja pateikta šiame dokumente yra dar vienas neapgalvotas žingsnis vedantis į betikslią, finansiškai nepateisinamą aukštojo mokslo revoliuciją. Šis teiginys grindžiamas šiomis įžvalgomis:

Skaityti daugiau...

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Tel. +370 699 12130
 Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.